Przedszkole Publiczne nr 15 im. Janiny Porazińskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkola Publicznego nr 15 w Ostrowcu Św.
Data publikacji strony internetowej: 2013-01-01. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-03-25.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Na stronie znajduje się odnośnik do menu zawierającego dostęp do ułatwień związanych z dostępnością, m. in.: ustawień rozmiaru czcionki, wyświetlanie kontrastowe czy wyróżnienie linków. Menu dostępne jest z poziomu strony głównej oraz podstron. Umieszczone jest z lewej strony w postaci przycisku w kolorze fioletowym.
Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych. Niektóre elementy tekstowe nie mają możliwości zmiany rozmiaru czcionki, mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dojazd do Przedszkola Publicznego nr 15 możliwy jest droga osiedlową od strony ul Dziewulskiego.Wejście na obszar ogrodu przedszkolnego usytuowane jest bezpośrednio przy chodniku osiedlowym. Przedszkole posiada parking dla pracowników jednostki oraz rodziców dowożących dzieci do placówki. Nie posiada natomiast wyznaczonych miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych. Odwiedzający mogą korzystać z miejsc parkingowych znajdujących się na terenie osiedla w pobliżu placówki. W celu przedostania się na teren przedszkola, należy otworzyć furtkę, przejść chodnikiem i pokonać kilkustopniowe schody.
Przy schodach wejściowych znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich. Po prawej stronie drzwi na wysokości 150 cm. znajduje się dzwonek. Na sygnał dzwonka pracownik przedszkola po zaznajomieniu się z celem wizyty wprowadza osobę odwiedzająca do środka budynku. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą wjechać do budynku przez dwuskrzydłowe drzwi. Budynek jest dwupoziomowy (poziom 0 i 1) – posiada schody, natomiast nie ma windy. Osoby na wózkach mogą poruszać się swobodnie w holu na parterze oraz częściowo w szatni. Nie mają natomiast możliwości dostania się na I piętro.
Budynek nie posiada łazienki dla osób niepełnosprawnych. Na parterze w sekcji przeznaczonej dla personelu placówki znajduje się łazienka z wyposażeniem ułatwiającym korzystanie przez osoby niepełnosprawne (poręcze i uchwyty). Budynek nie posiada tablic informacyjnych ani systemów informacji dźwiękowej oraz kolorystycznej kontrastowej dopasowanej dla osób niedowidzących i niesłyszących. Znajdują się natomiast listwy progowe w kolorze żółtym i czarnym, które ułatwiają orientację osobom słabowidzącym.
Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym w szczególnych przypadkach.