W dniu 10 listopada odbyły się w Przedszkolu nr 15 im. Janiny Porazińskiej uroczyste obchody 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W bieżącym roku szkolnym ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19, święto 11 listopada obchodzone było w dwóch odsłonach. Jako pierwsze zaprezentowały swój repertuar dzieci z grup I i II - WESOŁE MISIE I SMERFY.

Ich motto brzmiało: "Polskę mamy na co dzień w serduszkach". Panie nauczycielki- Beata Jaworska i Marzena Dąbrowska zaprosiły dzieci na krótką lekcję historii (prezentacja multimedialna) w wersji dla najmłodszych, podczas której nasi podopieczni poznawali i utrwalali barwy oraz symbole narodowe.
Dzieci wdzięczne recytowały i śpiewały utwory: "Znak"; "Kto Ty jesteś?"; "Polska biało- czerwoni"; "Jesteśmy Polką i Polakiem". Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości w grupach: I i II było odtańczenie przez dzieci Krakowiaka i Trojaka w tradycyjnych strojach ludowych- krakowskim i łowickim.

Z kolei mottem grup: III i IV BIEDRONEK I PSOTEK I ŚMIESZEK było: "Znów na mapie świata polskie państwo gości, nikt nam nie odbierze już niepodległości". Dzieci pod kierunkiem nauczycielek: Doroty Wróbel i Jolanty Goliat wykonywały utwory: Katechizm polskiego dziecka", "Barwy ojczyste";"11 listopad".
Dzieci weszły do sali gimnastycznej w rytmie poloneza, którego fragment odtańczyły. Podczas uroczystości został także odczytany " Dekalog współczesnego patrioty", na podstawie którego przedszkolaki wypowiadały się na temat: "Jak należy wyrażać szacunek dla ojczyzny".

Finałem uroczystości 11 listopada w PP 15 było wykonanie hymnu narodowego" Jeszcze Polska nie zginęła" o godz. 11:11 W ramach akcji #SZKOŁADOHYMNU.

Celem obchodów Święta Niepodległości w placówce było kształtowanie u najmłodszych postawy szacunku dla ojczyzny, utrwalanie symboli narodowych, uczenie właściwego zachowania podczas wykonywania hymnu narodowego oraz szeroko pojęte wychowanie do wartości.