W dniu 9 listopada cała JANINKOWA SPOŁECZNOŚĆ PRZEDSZKOLNA świętowała Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To sympatyczne święto zostało zorganizowane z inicjatywy pani dyrektor – Edyty Kowalskiej, która poprowadziła uroczystość, wcielając się w znane i lubiane przez dzieci postaci.

I tak grupa I – WESOŁE MISIE zapoznała się z historią CZERWONEGO KAPTURKA, który nauczył się, że należy słuchać przestróg mamy. Grupa II - SMERFY przypomniała sobie bajkę o KRÓLEWNIE ŚNIEŻCE, w której zła czarownica za swoje okrutne czyny poniosła zasłużoną karę. W grupie III – BIEDRONKACH przedstawiona została bajka o KOPCIUSZKU, którego szlachetność i pracowitość  zostały wynagrodzone w postaci długiego i szczęśliwego życia.
Z kolei w grupie IV – PSOTKACH I ŚMIESZKACH przeczytany został fragment baśni KRÓLOWA ŚNIEGU, a sześciolatki dowiedziały się, że przyjaźń i troska o drugiego człowieka mogą stopić niejedno lodowate i zatwardziałe serce.

– Dzień Postaci z Bajek obchodzimy już drugi raz w naszej placówce – mówi dyrektor Edyta Kowalska – chwile spędzone na czytaniu, opowiadaniu dzieciom bajek i baśni rozbudzają wyobraźnię dziecięcą, przyczyniają się do odkrywania piękna literatury, pozwalają pokonywać różne bariery, a przede wszystkim uświadamiają dzieciom, że na świecie zawsze istnieje walka dobra ze złem. Bajkowe postacie uczą uniwersalnych postaw, na których często opiera się nasz system wartości w dorosłym życiu - dodaje dyrektor Edyta Kowalska.