W piątek 9 października cała społeczność PIĘTNASTKI obchodziła Przedszkolny Dzień Drzewa. W związku z obostrzeniami sanitarno – epidemiologicznymi, zajęcia odbywały się w poszczególnych grupach wiekowych.

I tak dzieci z grupy najmłodszej "Wesołe Misie", pod kierunkiem pani Beaty Jaworskiej odciskały fakturę liści, popisując się znajomością trudnej techniki frotażu z użyciem suchych pasteli. Grupa druga "Smerfy", wraz z wychowawczynią panią Marzeną Dąbrowską uczestniczyły w zabawie orientacyjno – porządkowej "Drzewa i Dzieci" oraz z ciekawością odkrywcy kalkowały korę drzew w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci 4 i 5 letnie z grupy "Biedronek" wraz z paniami - Joanną Guzik i Dorotą Wróbel wnikliwie poznawały budowę drzewa i dowiedziały się, co jest potrzebne do posadzenia i wzrostu drzew. Z kolei sześciolatki z panią Jolantą Goliat malowały drzewa farbami, używając paluszków i gąbki. W ten sposób powstała wielobarwna wystawka tematyczna. Natomiast pani Katarzyna Chełminiak zaproponowała grupie "Psotek i Śmieszek" zajęcia plastyczno – techniczne – "Kolory jesieni zaklęte w łapaczach snów". Dzieci malowały liście i utrwalały je w przeźroczystej folii. Ponadto każda grupa wiekowa uczestniczyła w pokazie prezentacji multimedialnej pt. "Drzewa – budowa – gatunki". Zwieńczeniem JANINKOWEGO DNIA DRZEWA w PP 15 były zajęcia w ogrodzie, podczas których dzieci pod opieką koordynatorki działań ekologicznych w placówce – pani Joanny Guzik posadziły młode drzewo jarzębiny. Przedszkolaki uroczyście obiecały, że będą dbały i pielęgnowały młodą sadzonkę. Dzień Drzewa w przedszkolu został zorganizowany w celu utrwalania i propagowania wśród dzieci zamiłowania do otaczającej przyrody, jak również angażował przedszkolaki do działań plastycznych, manualnych, ruchowych i społecznych.