Zajęcia i zabawy Biedronek w lutym

10 lutego do naszego Przedszkola przyjechało Mobilne Planetarium. Seans multimedialny odbył się w specjalnej kopule, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej, a poprzedzony został pogadanką eksperta. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, a także lądowały na Księżycu. Pokaz dostarczył nam wielu niezapomnianych, kosmicznych wrażeń, które dzieci wspominać będą długo.

 

W lutym w przedszkolu realizowany był projekt matematyczny "Matematyczne Przygody z kodowaniem Pani Linijki i Pana Ołówka". Podczas tych niezwykle aktywnych dni realizowaliśmy zagadnienia matematyczne połączone z kodowaniem, mające na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych. W trakcie trwania projektu przedszkolaki miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności matematyczne na magicznym dywanie interaktywnym w szkole nr 5. Przez ten długi czas nie zabrakło dodawania, odejmowania i innych ciekawych zajęć.

 

27 lutego grupę V odwiedził Pan Damian – nasz przedszkolny Kucharz, który opowiedział dzieciom o swoim zawodzie. Przedszkolaki dowiedziały się z czego wykonywane są posiłki i ile trudu trzeba włożyć w ich przygotowanie. Dzieci w tym dniu łącząc się w grupy zrobiły przy użyciu plasteliny swoje ulubione dania, a ich twórczość nie znała granic.

Poprawiony (czwartek, 19 marca 2020 13:37)