Zajęcia bezpłatne:

Wspierające rozwój dziecka:

  1. Ćwiczenia logopedyczne – prowadzi specjalista logopeda K. Wesołowska (piątek 9:00-14:00).
  2. Zajęcia z Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej - prowadzi J. Guzik (czwartek 10:30-11:00, piątek 10:30-11:00).
  3. Koło językowe – prowadzi A. Gołda (piątek 11:00-11:30).

 

Oddział

Dni tygodnia, godziny zajęć
I "Wesołe Misie" czwartek 9:30 - 9:30
II "Smerfy" czwartek 10:00 - 10:30
piątek 10:00 - 10:30
III "Biedroneczki" czwartek 10:30 - 11:00
piątek 10:30 - 11:00
IV "Psotki i Śmieszki" czwartek 9:30 - 10:00
piątek 9:30 - 10:00

 

Oraz rozwijające zainteresowania:

  1. Zabawy wspierające rozwój emocjonalno-społeczny - prowadzą nauczycielki z naszego przedszkola.
    • "Arteterapia" - czwartek 10:15 - 10:45 p. Beata Jaworska
    • "Kodowanie na dywanie" - czwartek 11.45 - 12.15 p. Katarzyna Chełminiak
  2. Zajęcia muzyczno-wokalne "Zespół Wokalno - Muzyczny Wesołe Nutki” czwartek 11:15-11:45 p. Jolanta Goliat.
  3. Zabawy logopedyczne - dzieci młodsze - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.
  4. Ekologia - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.
  5. Zajęcia czytelnicze - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.


Inne atrakcje:

  1. Spektakle teatralne w wykonaniu profesjonalnych aktorów (na terenie przedszkola lub połączone z wyjściem do teatru) organizowane raz na dwa miesiące.
  2. Imprezy i uroczystości przedszkolne:
  • "Jasełka", spotkania "Przy Wielkanocnym stole",
  • "Mikołajki", zabawa karnawałowa,
  • Dzień Babci i Dziadka, piknik rodzinny,
  • Przedszkolny Przegląd Teatralny,
  • Udział w konkursach wewnątrzprzedszkolnych i środowiskowych.

 

Harmonogram uroczystości i imprez przedszkolnych
w Przedszkolu Publicznym Nr 15 w roku szkolnym 2020/2021

Nazwa uroczystości, imprezy Osoby odpowiedzialne Termin Grupa
1. "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" - obchody w poszczególnych grupach

Dyrektor, wszystkie nauczycielki

wrzesień I, II, II, IV
2. Sprzątanie Świata

J. Guzik
J. Goliat
M. Dąbrowska
K. Chełminiak

wrzesień I, II, II, IV
3. Spotkanie z Policjantem
J. Goliat
K. Chełminiak
wrzesień IV
4. Spotkanie ze Strażakiem J. Goliat
K. Chełminiak
wrzesień IV
5. Dzień Łasucha - Dzień chleba - obchody w poszczególnych grupach wiekowych wszystkie nauczycielki, rodzice (w zależności od potrzeb z zastosowaniem reżimu sanitarnego)
październik I, II, III, IV
6. Przedszkolny dzień drzewa
J. Guzik (koordynator) każda nauczycielka w swojej grupie
październik I, II, III, IV
7. Przedszkolne obchody Święta Poczty
wszystkie nauczycielki
październik I, II, III, IV
8. Przedszkolne obchody Dnia Oszczędzania
wszystkie nauczycielki październik I, II, III, IV
9. Janinkowe impresje dyniowe
wszystkie nauczycielki październik I, II, III, IV
10. Narodowe Święto Niepodległości
K. Chełminiak
J. Goliat
listopad IV
11. Dzień Pluszowego Misia
J. Goliat, zajęcia w poszczególnych grupach listopad I, II, III, IV
12. Historia rogali Marcińskich, degustacja w grupach
Dyrektor listopad I, II, III, IV
13. Tradycje Barbórkowe - zajęcia i działania w grupach mające na celu zapoznanie dzieci z zawodem górnika
wszystkie nauczycielki listopad/grudzień I, II, III, IV
14. Pasowanie na Przedszkolaka
B. Jaworska
listopad I
15. Przedszkolny Dzień Jeża
K. Chełminiak listopad IV
16. Spotkanie z Mikołajem
nauczycielki poszczególnych oddziałów
grudzień I, II, III, IV
17. Wigilia w przedszkolu, Jasełka Bożonarodzeniowe, Akcja Dzieci - dzieciom (wykonanie i wysłanie pocztą pocztówek wykonanych przez dzieci z okazji świąt do wybranych przedszkoli)
nauczycielki poszczególnych oddziałów grudzień I, II, III, IV
18. Powitanie Nowego Roku 2021
Bal Przebierańców w poszczególnych grupach
nauczycielki poszczególnych oddziałów styczeń I, II, III, IV
19. Przedszkolny Dzień Kubusia Puchatka nauczycielki poszczególnych oddziałów styczeń I, II, III, IV
20. Święto Babci i Dziadka - wykonanie upominków, nagranie życzeń i przesłanie zdalnie babciom i dziadkom nauczycielki poszczególnych oddziałów styczeń I, II, III, IV
21. Przedszkolny Dzień Kota metodą projektu nauczycielki poszczególnych oddziałów, Dyrektor
luty
22. Janinka na górskim szlaku – zwiedzanie ciekawych krajów słynących z terenów górskich A. Gołda - nauczyciel j. angielskiego luty I, II, III, IV
23. Powitanie Wiosny nauczycielki poszczególnych oddziałów marzec I, II, III
24. Janinkowe obchody Dnia Teatru nauczycielki poszczególnych oddziałów marzec I, II, III, IV
25. Wielkanocne zwyczaje J. Goliat
K. Chełminiak
kwiecień IV
26. Światowy Dzień Ziemi J. Guzik
K. Chełminiak
kwiecień II, III, IV
27. Święto Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja wszystkie nauczycielki maj I, II, III, IV
28. Cała Polska czyta Dzieciom wszystkie nauczycielki, Dyrektor
maj I, II, III, IV
29. Dzień Dziecka, Mamy, Taty – wykonanie Galerii prac dzieci z okazji Janinkowego Dnia Rodziny w ramach obchodów święta patronki przedszkola Dyrektor, wszystkie nauczycielki czerwiec I, II, III, IV
30. Janinka uczy się savoir-vivru – Przedszkolny Dzień Dobrych Obyczajów wszystkie nauczycielki, Dyrektor czerwiec I, II, III, IV
31. Drużyna Janinki – Przedszkolny Dzień Sportu wszystkie nauczycielki czerwiec IV
32.

Pożegnanie dzieci 6-letnich

J. Goliat
K. Chełminiak
czerwiec IV
33. Przedszkolna akcja "Wędrująca książeczka" wszystkie nauczycielki, Dyrektor październik - czerwiec I, II, III, IV